Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kelebek hastası küçüklere bayramlık elbise yardımında bulunmuş oldu.

Diyarbakır’da, genetik bir hastalık olan ve hala tedavisi bulunamayan kelebek hastalığına yakalanan 35 şahıs, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardımıyla bayrama mutlu girecek. Dernek, Diyarbakır’da sıkıntıları ile birebir ilgilenilmiş olduğu 35 kelebek hastasını, bir avmsinde bulunan mağazaya götürerek, baştan aşağı giydirdi. Hastalıkları sebebiyle evlerinden bin bir zorluklarla çıkan evlatların mutlulukları gözlerinden okundu.

Mevzu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenay Çalışır, dernek olarak kentteki tüm kelebek hastası evlatların bayram alışverişini yapmak için aileleri ile bir araya geldiklerini söylemiş oldu. Çalışır, “Bugün kelebeklerimizin mutluluğu için buradayız, hayırseverlerin yardımı ile Türkiye genelinde bunu yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. İnşallah çocuklarımıza kol kanat germeye devam edeceğiz” dedi.