33 yıl sonra ellerine kavuştu

Kocaeli’nde yaşayan ve kelebek hastalığı ile doğan 34 yaşındaki Aslı Serim, 5 yıl önce tanıştığı Şenay Çalışır’ın daveti üzerine Diyarbakır’a gelerek ameliyat oldu. Serim, 33 yıl sonra ellerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

En büyük hayali gerçek oldu
Aradan geçen zamanın ardından Şenay Çalışır, kenti gezmeleri ve Aslı’nın da iyi vakit geçirmesi için Serim ailesini Diyarbakır’a davet etti. Mehmet Emin Serim, Emine Serim ve Aslı Serim, geçtiğimiz günlerde geldikleri Diyarbakır’da da tedavi oldu. Daha önce ameliyat olmak istemeyen, fakat ziyaret için geldikleri Diyarbakır’da ameliyat olan Aslı, 33 yıl sonra en büyük hayali olan ellerine kavuştu. Henüz sargıda olmasına ve ameliyattan sonra bir kere fotoğrafını gördüğü ellerini kullanabileceği günü iple çeken Aslı, sol elini de ameliyat ettireceği günü iple çekiyor.

“Elimi gördüm, çok değişik bir duyguydu”
Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuşan 34 yaşındaki Aslı Serim, Kocaeli’nden Diyarbakır’a geldiğini söyledi. Aslı Serim, “Dicle Üniversitesinde ameliyat oldum ellerimden. Tam 33 yıl sonra ellerime kavuştum çok şükür. Çok mutluyum, sonu daha güzel olacak inşallah. Ellerim kapalıyken yemek yemede, kıyafet giymede çok zorluk çekiyordum. İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olur. Ellerimin açılması çok değişik bir duygu, çok mutlu oldum. Ameliyathanedeki fotoğrafı gördüm, çok değişik bir duyguydu. Elimi kullanabildikten sonra her şeyim daha kolay olacak. En azından yemek yememde, kıyafet giymemde daha kolaylık olacak. Bir yere gidince yapabileceğim işleri daha kolay yapacağım. Elimin açılması zor oldu, sol elimin de açılmasını istiyorum. Yıllardır kapalıydı, elim iyileştikten sonra diğer elimden de ameliyat olacağım” dedi.

“Diyarbakır’a umutla geldik”
Aslı’nın annesi Emine Serim ise, 34 yıldır kızının hastalığı ile mücadele ettiklerini, Aslı’nın ellerinin açılması nedeniyle çok mutlu olduklarını söyledi. Baba Mehmet Emin Serim de, “İzmit nasılsa Diyarbakır’da benim için aynı, hiçbir sıkıntı çekmeden buraya geldik. Kızımın 34 senedir eli kapalıydı, tedavisi çok zordu Diyarbakır’a bir umut olarak geldik. Çok mutluyuz. Çok zorluk çektik, evde, dışarda çok sorunlar yaşadık” diye konuştu.

Şenay Çalışır da, 5 yıl önce Serim ailesi ile tanıştıklarını ve kelebek hastalığının nasıl bir hastalık olduğunu bildiğini söyledi. Çalışır, “Oğlum, Aslı ile internette tanıştı. Bir süre sonra ben onları ziyaret için Kocaeli’ne gittim. Ardından Serim ailesini Diyarbakır’a davet ettik. Geldiler ve Aslı ellerinden ameliyat oldu ve eli açıldı. Yakında Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni açacağız. Bu hastalığı bulunan çocukları teker teker tespit edip, onlara yardım etmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kaydetti.

Aydın Yorat

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir